Trápí vás nevolnost po jídle? Poradíme vám, jak na rozbouřený žaludek po grilování nebo těžkém jídle.

Published On: 22. května, 2020

Nevolnost po jídle, bolest břicha, průjem nebo naopak zácpa, křeče, zvracení či nafouklé břicho. To je výčet nepříjemných symptomů, které nás potkají, když to přeženeme s mastným, těžkým jídlem například při grilování anebo na party splácáme páté přes deváté. Poradíme vám, jak si s nepříjemnými pocity poradit, když už dietní chybu uděláme a není cesty zpět.

nevolnost po jídle

Nevolnost a bolesti žaludku nepodceňujte, zvláště když jsou dlouhodobé

Vždy je potřeba rozlišit, zda se jedná o akutní problém způsobený dietní chybou, nebo nás problémy trápí dlouhodobě, po každém jídle, případně nezávisle na jídle. V případě dlouhodobých potíží je nutné obrátit se na svého lékaře a odhalit příčinu. Tou může být stres, léky, alkohol, potravinová intolerance, ale také více či méně závažné onemocnění, jako např. syndrom dráždivého tračníku, žaludeční vředy, zánět žaludku, Crohnova choroba a další.

Nevolnost po jídle: jaké má příčiny a kdy se s ní můžeme nejčastěji setkat

Nevolnost a bolest žaludku způsobená dietní chybou vzniká nejčastěji přílišným přejídáním, nevhodnou kombinací potravin, konzumací příliš mastného, tučného či kořeněného jídla, případně jídla zkaženého. Nevolnost může nastat i nepravidelnou stravou a častým jedením v noci.

Rozbouřený žaludek dokáže pořádně potrápit

Znáte to. Jste pozvaní na party či grilování, kde je spousta dobrého jídla a vy chcete ochutnat všechno. Snadno se pak stane, že odcházíte domů s rozbouřeným a bolavým žaludkem a čeká vás perná noc. Mezi nejčastější příznaky rozbouřeného žaludku patří nevolnost, říhání, zvracení, průjem či zácpa, pálení žáhy, plynatost a křeče.

Pomoc z přírody vždy po ruce

Když se problémy spojené s podrážděným žaludkem přece jen dostaví, existuje jeden velký pomocník, a tím je zázvor. Důležité je však jeho správné dávkování, které je pro správný účinek klíčové. S tím vám pomůže například Antimetil, přírodní doplněk stravy ze zázvoru, který obsahuje ideální obsah účinné látky, a tím zajistí pomoc při zklidnění žaludku. Přečtěte si, jak vám Antimetil pomůže při rozbouřeném žaludku. Z dalších bylinek vám dobře poslouží například máta nebo heřmánek, z nichž si můžete připravit čaj. Samozřejmostí je pak dieta a dostatek tekutin. Akutní nevolnost způsobená dietní chybou by měla odeznít během pár hodin. Pokud by se váš stav nezlepšil ani po dvou dnech, vydejte se pro jistotu ke svému lékaři.

Vyzkoušejte nejprodávanější přírodní pomoc na zklidnění žaludku na českém trhu!

Přírodní pomoc na zklidnění žaludku

Jak nepříjemnostem způsobeným dietní chybou předejít?

Chcete-li z večírku odejít, aniž byste se svíjeli v křečích, pokuste se dodržet pár pravidel. Pokud se podává kořeněné a tučné jídlo, nepřehánějte to s jeho konzumací a pozor si dejte i na některé druhy syrové zeleniny, např. cibuli nebo křen, které mohou být těžko stravitelné. Vyvarujte se přejídání. Opatrně také s množstvím alkoholu, který zvyšuje kyselost žaludku. Ani větší množství šumivých nápojů žaludku nedělá dobře.

Kde nakoupíte

Antimetil koupíte v každé dobré kamenné lékárně nebo na lékárenských e-shopech.