Zázrak z přírody: Poznejte účinky zázvoru na žaludek

Published On: 9. února, 2023

Už jste slyšeli o blahodárných účincích zázvoru nejen na žaludek? Lidé ho na vaření i léčení používají již od starověku. Tato přírodní látka má mnohostranné použití a dokáže vám pomoci s nevolností i rozbouřeným žaludkem.

Poznejte příznivé účinky zázvoru nejen na žaludek.

Zázvor – skvělý pomocník nejen při žaludečních potížích

Zázvor lékařský byl objeven v jihovýchodní Asii. Tato rostlina se těší oblibě již tisíce let především pro svou podzemní část stonku, která se běžně používá jako koření. Často se jí říká zázvorový kořen nebo jednoduše zázvor. Tato častá přísada v mnoha receptech se dá používat čerstvá, sušená, v prášku, jako olej nebo šťáva.  Díky své typické sladko-pikantní chuti, může jídlo buď zjemnit nebo při vyšší dávce změnit v pálivou pochoutku,

Tip: Potřebujete se v zimním období zahřát, přidejte zázvor do oblíbené dýňové polévky.

Kromě využití v kuchyni se zázvor používá v tradiční bylinné medicíně. Zdraví prospěšná perspektiva zázvoru je připisována jeho bohaté fytochemii. Ze zázvoru bylo údajně izolováno více než 100 chemických sloučenin. Zázvor má skvělý potenciál ulevit při řadě onemocnění, proto možnou účinnost zázvoru vědci zkoumají například u degenerativních poruch (artritida a revmatismus), trávicích potíží (poruchy trávení, zácpa, nadýmání, nevolnost a vředy), kardiovaskulárních poruch (ateroskleróza a hypertenze), cukrovky či rakoviny.

Účinky zázvoru na žaludek vás mile překvapí

Poznejte příznivé účinky zázvoru nejen na žaludek.

Stále více a více lidí trápí pocity těžkosti po jídle, žaludeční nevolnosti, nadýmání či nechutenství. Svou daň si tak vybírá nezdravý životní styl, nadměrné množství stresu nebo nevhodný jídelníček. Nevolnost od žaludku však může vyvolat celá řada příčin. Způsobena může být: infekcí (střevní chřipka), otravou přemírou alkoholu, nevhodným jídlem, jako doprovodný příznak migrény, úpalu, úžehu či úrazu hlavy.

Nevolnost po jídle často vzniká pouhým přejedením, ale může být způsobena také zkaženým jídlem nebo nesnášenlivostí některých potravin.

Osvědčeným přírodním pomocníkem pro zmírnění problémů s rozbouřeným žaludkem je zázvor. Blahodárné vlastnosti zázvoru na trávení se připisují zejména látkám zvaným gingeroly. Právě díky nim má zázvor svou pálivou chuť. Gingerol prokrvuje celý trávící systém už od dutiny ústní a tím zvyšuje produkci slin, žaludečních šťáv a urychluje průchod jídla trávícím traktem. V každém zázvoru či jeho různých formách je těchto látek ale různé množství. Pokud tedy potřebujete rychlou úlevu a jistotu, že vám zázvor pomůže, je důležité ho správně dávkovat. S doplňkem stravy Antimetil je to jednoduché. Díky standardizovanému množství zázvoru v každé tabletě přesně víte, že dostane takovou dávku, která vám pomůže.

Zázvor v těhotenství i při cestování

Zázvor je skvělým pomocníkem také nastávajících maminek. Velké množství běžně dostupných léčivých přípravků pro léčbu nevolnosti nemusí být pro těhotné vhodné. Mohou totiž představovat riziko pro nenarozený plod. Nevolnost v těhotenství přitom trápí až 90 % nastávajících maminek. Vhodnou alternativu pak mohou být právě přírodní zázvorové tablety Antimetil. Ty lze díky přesnému množství gingerolů v každé tabletě přesně dávkovat tak, aby to bylo pro maminku i její očekávané miminko bezpečné.

Tip: 1 tableta obsahuje 50 mg standardizovaného extraktu, což odpovídá 500 mg zázvorového prášku. Doporučené dávkování pro těhotné je tedy 2 tablety denně (1 ráno, 1 v poledne).

A zachránit vás mohou blahodárné účinky zázvoru na žaludek i při cestování. Kinetóza nebo-li cestovní nevolnost se může objevit při cestování v autě, autobuse, letadle nebo na lodi. Její projevy jsou všem asi dobře známé, skoro každý je jednou zažil. Člověku začne být špatně od žaludku, motá se mu hlava a potí se. Při delším trvání dochází ke zvracení.

Rozlučte se s nevolností od žaludku

Dejte šanci síle zázvoru, kterou lidé znají již od starověku. Zklidní váš žaludek, ať už jej podráždilo nezdravé stravování, cestování či těhotenství. Myslete však na to, že nestačí jednoduše přidat do jídla trochu zázvoru. Vše je o dávkování. Ideální množství zázvoru najdete právě v tabletách Antimetil.

Kde nakoupíte

Antimetil koupíte v každé dobré kamenné lékárně nebo na lékárenských e-shopech.