Síla zázvoru dokáže ulevit při nevolnostech v těhotenství

Published On: 24. srpna, 2022

Zajímá vás, proč užívat zázvor v těhotenství? Jeho blahodárné složení si dokáže poradit s nevolností, které postihuje asi 80 až 90 % nastávajících maminek. Nejčastěji se těhotenská nevolnost dostavuje ráno po probuzení, ale nastat může v kteroukoliv denní dobu.

Zázvor je osvědčený přírodní pomocník proti nevolnostem v těhotenství.

Statistiky říkají, že se nevolnost nejčastěji objevuje ve 4. až 12. týdnu těhotenství. U některých žen však může přetrvávat až do doby porodu. Často mají ženy také citlivý čich, který může způsobovat averzi k některým potravinám a pachům, které následně vyvolají onu zmíněnou nevolnost.

Za nevolností stojí rychlý nárůst hormonů

Co vlastně nevolnosti v těhotenství způsobuje? Přesná příčina není zcela jasná. Dosavadní teorie uvádějí, že za nevolností v těhotenství může být více faktorů. Hlavní příčinou je rychlý nárůst hormonů jako je estrogen a lidský choriový gonadotropin (hCG). Na vině však může být také psychická či genetická predispozice.

Tipy, jak zmírnit nevolnost v těhotenství

Během celého dne můžete dělat drobné věci, které by vám pomohou předcházet nevolnosti, nebo ji alespoň zmírnit.

  • Hned ráno, než vstanete z postele, snězte nějakou sladkou sušenku nebo piškot.
  • Sušenky mějte vždy po ruce, třeba v nočním stolku.
  • Kvalitní snídaně je základ, aby se vám nedělalo dopoledne nevolno z hladu.
  • Vyhýbejte se tučným, smaženým a příliš kořeněným jídlům.
  • Jezte menší porce, ale dopřávejte si je častěji během dne.
  • Dbejte na pravidelný pitný režim. Ideální jsou nesycené nápoje.
  • Často odpočívejte a procházejte se na čerstvém vzduchu.

Pokud musíte každý den cestovat MHD, pokuste se jezdit v časech mimo špičku, abyste se vyhnula přeplněným a vydýchaným dopravním prostředkům. Zkuste jít část cesty pěšky, procházka vám prospěje. Pokud vás zajímají další tipy, co dělat při nevolnosti v těhotenství, přečtěte si náš článek.

Zázvor je osvědčený přírodní pomocník v těhotenství

Velká část běžně dostupných léčivých přípravků pro léčbu nevolnosti nemusí být pro těhotné vhodná, protože mohou představovat riziko pro nenarozený plod. Vhodnou alternativu pak lze hledat v přírodě. Zázvor je skvělý pomocník proti nevolnostem nejen v těhotenství. Jeho účinky jsou známy již od starověku, kdy byl používán jako koření i bylinný lék při léčbě gastrointestinálních onemocnění. Hojně využíván byl po tisíc let také v ajurvédské medicíně. Vzhledem k příznivému bezpečnostnímu profilu, je i dnes zázvor v řadě zemí součástí oficiálních pokynů pro zvládání těhotenských nevolností.

Antimetil je rychlá a účinná pomoc z přírody

Hledáte zázvor v tabletách v optimálním množství a čistotě? Vyzkoušejte doplněk stravy Antimetil, nejprodávanější přírodní pomoc při těhotenské nevolnosti* na českém trhu. Na rozdíl od jiných přípravků je zázvor v tabletách Antimetil v regulovaném složení. Obsahuje 500 mg zázvorového prášku, což je doporučované množství pro dosažení optimálního účinku u těhotných a dětí do 12 let. Tyto tabletky neutrální chuti nezpůsobují ospalost, útlum ani poruchy koncentrace a užívat je mohou i děti od 3 let a těhotné a kojící ženy.

Zdroje:

*IQVIA sell-out data value Antinausea, MAT06/2022

Campbell K, Rowe H, Azzam H, Lane CA. The Management of Nausea and Vomiting of Pregnancy. J Obstet Gynaecol Can. 2016 Dec;38(12):1127-1137. doi: 10.1016/j.jogc.2016.08.009. PMID: 27986189.

Stanisiere J, Mousset PY, Lafay S. How Safe Is Ginger Rhizome for Decreasing Nausea and Vomiting in Women during Early Pregnancy? Foods. 2018 Apr 1;7(4):50. doi: 10.3390/foods7040050. PMID: 29614764; PMCID: PMC5920415.

Kde nakoupíte

Antimetil koupíte v každé dobré kamenné lékárně nebo na lékárenských e-shopech.