Dovolená v Česku má své jedinečné kouzlo, ale dokáže také potrápit naše zažívání

Published On: 14. července, 2020

Spousta Čechů tráví letní dovolenou na chalupě nebo v kempu u vody. A právě s kempováním je spojené oblíbené opékání špekáčků, stánky s klobásami a rychlá občerstvení. Přiznejme si, že mnozí z nás se na dovolenou díky těmto jindy zakázaným pochoutkám těší ještě víc. Ale co na to naše zažívání?

zažívání

Kempování je u nás na vzestupu

V České republice najdeme přes 1200 kempů a mnoho z nich má celé léto plno až k prasknutí. Ty nejlepší si svým vybavením, službami a kvalitními restauracemi téměř nezadají s hotely a jiným kvalitním ubytováním. Už dávno neplatí, že kempy jsou jen pro lidi, kteří si nemohou dovolit dražší dovolenou. A Češi to oceňují. Mnozí chtějí trávit dovolenou co nejblíž přírodě, u lesa a u vody, ale zároveň trvají na určité kvalitě služeb. Nejvíce jim záleží na čistotě kempu a lepší nabídce stravování.

Zažívání, které není zvyklé na smažené a tučné pokrmy, se rychle přihlásí o slovo

I přesto snad všichni máme kempování spojené s opékáním špekáčků a dalšími nezdravými pochoutkami, které si tak rádi alespoň jednou za rok dopřejeme. Což samo o sobě nevadí, ale právě to “jednou za rok” může být problém. Pokud se přes rok stravujeme více méně zdravě a nepřeháníme to se smaženými a tučnými jídly, naše zažívání, které na to není zvyklé, může zareagovat velice bouřlivě. Často pak zažíváme nepříjemné pocity v podobě bolavého žaludku, nevolnosti, zvracení nebo průjmu.

I na dovolené se snažte jíst zdravě a hlídejte i to, co jedí vaše děti

Pokud si nepřejete strávit část dovolené svíjením se v křečích na záchodě, dopřávejte si nezdravé pochoutky s rozumem a prokládejte je zdravějším jídlem v podobě čerstvé zeleniny a lehčích vařených jídel. Nejhorší, co můžete udělat, je hned po příjezdu do kempu zajít na klobásu nebo smažák, zajíst to zmrzlinou a večer si opéct špekáčky. Takový nápor zvládne málokdo. Pozor dejte také na to, co v kempu jedí vaše malé děti. Jejich zažívání je citlivější než to naše a neplechu může nadělat už malé množství tučného jídla, na které děti nejsou zvyklé. Děti jsou navíc schopné zkombinovat sladké bonbóny s buřty nebo zmrzlinu s hranolkami, což jejich zažívání zrovna nepomůže.

V cestovní lékárničce by neměly chybět léky a doplňky stravy na zažívání

Pro případ, že se i tak problém se zažíváním dostaví, mějte s sebou v lékárničce přibalené léky a doplňky stravy, které vám s nevolností pomohou. Vyzkoušet můžete například zázvorové tablety Antimetil, přírodní doplněk stravy, který obsahuje ideální koncentraci gingerolu (účinné látky zázvoru). Klíčové je jeho správné dávkování, které Antimetil zaručuje. Zázvor totiž mimo jiné výrazně podporuje trávení a tvorbu žaludečních kyselin a tím nám pomůže vrátit naše zažívání zpátky do formy a vy si tak užijete ničím nerušenou dovolenou. Navíc vám pomůže i při cestovních nevolnostech, které vás při dovolené mohou také trápit.

Kde nakoupíte

Antimetil koupíte v každé dobré kamenné lékárně nebo na lékárenských e-shopech.